Adana Film Festivali

Adana Film Festivali

21 Eylül 2016

569 Okunma

ULUSLARARASI Adana Film Festivalinde genç oyunculara birtakım eğitimler verildi.

Bu yıl 23.'sü düzenlenen ULUSLARARASI Adana Film Festivalinde, genç sinemacılara Türk sinemasının büyük üstadları ders verdi. Genç oyuncuların sevinci ise görülmeye değerdi.

Sürmeli Otel'inde düzenlenen bu büyük organizasyonun yöneticisi, film yapımlarından tanıdığımız başarılı yönetmen Işıl Özgentürk tarafından yapılmıştır. Altın Koza Film Atolyesi'nde düzenlenen organizasyona Hakan Akun ve Savaş Arslan katıldı. Bu iki usta oyuncu, belkide geleceğimizin en iyi oyuncularına yani şimdinin oyuncu adaylarına;  kurgu, senaryo, film okuma, görüntü yönetmenliği, oyuncu seçimi, yapım geliştirme ve film çekimi gibi alanlarda önemli bir paylaşımı yapıldı. Ayrıca bu uluslararası organizasyonda bedensel engelliler için bir kısa film gösterimiyapıldı. 

Organizasyon yöneticisi Işıl Özgentürk, engelliler için yapılan bu kısa film gösterimin olacağını zaten önceden belirtmiş ve olumlu tepkiler almıştı. Sosyal sorumluk projesi çerçevesinde yapılan bu özel gösterim filmini, yüzlerce engelli tarafında izlendi. Daha fazla engelli vatandaşımıza ulaşmak adına bu özel film gösteriminin 22 Eylül tarihinden saat 14.30 itibariyle Büyükşehir Belediye Tiyatro Salonu'nda tekrar düzenleneceği açıklaması yapıldı. Eğer sizlerinde herhangi bir tanıdığını veya yakınını var ise bu etkinliğe götürerek bir nebzede olsa onları mutlu edebilirsiniz.

Bizde ESFilmizle.com ailesi olarak Işı Hanım'ı yaptığı bu özel gösterimden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
  • Beğen
    1
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha