Erdal Beşikçioğlu

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Türkiye
  •  Doğum Tarihi: 05 Ocak 1970

5 Ocak 1970 yılında dünyaya başarılı oyuncunun annesi Ordulu baba ise Ankaralı'dır.Ailenin ilk çocuğu olarak Ankara'da doğan başarılı oyuncu orta okulu İzmir Özel Türk Koleji'nde okudu.

1989 yılında aldığı yüksek puanla Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na kazanan Erdal Beşikçioğlu, konservatuar eğitimi almaya devam ederken “William Guskill” ile yaratıcı drama üzerine workshop çalışmalarına katıldı.

1993'de Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olan Erdal Beşikçioğlu; aynı yıl içinde Devlet Tiyatrolarında çalışmaya başladı. 1995 ve 1996 yıllarında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev aldı.

Daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu'na çalışmaya başladı ve birçok tiyatro oyununda  görev aldı. Erdal Beşikçioğlu halen Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaktadır ve görevinde mutlu olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

2000 li yıllardan itibaren dizi ve filmlerde görev yapan başarılı oyuncunun popülerliğini Köprü dizisi ve Vali filminde canlandırdığı Faruk Yazıcı rolüyle birlikte olmuştur. Ancak Behzat Ç. dizisinde canlandırdığı Komiser Behzat rolüyle tüm Türkiye'nin sevgilisi haline gelmiştir.